0915 896 514​​ montal@azet.sk

Bezrámový posuvný systém Glass AL – popis

POPIS | FOTOGALÉRIA | OBJEDNÁVKOVÝ FORMULÁR

Technológie

Bezrámový systém Glass Al patri medzi najmodernejšie typy zasklenia balkónov a logií. Ak sú všetky tabule skiel „zatvorené“, Glass Al z pohľadovej plochy vyzerá ako súvislá sklenená plocha. Tabule sú osadené do obvodového hliníkového rámu, hrúbky 40×40 mm. Rám leží na madle zábradlia a je ukotvený o strop a steny loggie. Rám je vyhotovený v pôvodnej hliníkovej (striebornej) farbe.

Bezrámový posuvný systém Glass AL

Za doplatok je možnosť prevedenie v rôznych farbách, napr. biela. Montal

Tabule skiel sú hrúbky 6 mm a sú v štandartnej kvalite skla Float. Sklá sú osadené v dvoch radoch.

Predný rad má sklá pevné, v zadnom rade sú sklá posuvné a zasúvajú sa za predné. Medzera medzi prednými a zadnými sklami je 1 mm, ktorá je vyplnená polykarbonátovou lištou tvaru „U“, ktorá je číra. A zároveň kompletne chráni balkón alebo loggiu pred prachom, dažďom a zimou.

Systém má lepšie tepelné aj zvukové vlastnosti. Šírka tabule sa volí podľa širky otvoru priemerne je to 70 cm ale je možné ho realizovať od 40cm až do šírky 1 m. počet tabúľ v systéme je voliteľný a závisí od požiadaviek užívateľa.

Odporúčame použiť párny počet tabúľ. Pre šírky loggii: 2,50; 2,85; 3,20; 3,50 štyri tabule, dve bočné sú pevné a dve stredné sa rozťahujú od seba a zasúvajú sa za bočné pevné. Pre šírky 3,50 aj 4,05 je možné použiť systém zo štyroch ale aj zo šiestich tabúľ. Dve bočné sú pevné, jedna dvojica sa rozťahuje od seba. Jedno ďalšie sklo je pevné a ďalšie sa pohybuje za to pevné. Pre šírku 6 m je môžné použiť 8 tabúľ. Pohyblivé sú dve tabule rozťahované od seba a to dvakrát, alebo 10 tabúľ, dve dvierka od seba a jedna ďalšia pohyblivá v strede. Pohyblivé sklá sú v ráme a kĺžu tak, že sú uložené v polykarbonátovom bežci a pritlačené plastovou lištou. Čím sa volí užšie sklo, tým sa sklá pohybujú ľahšie. Sklá sa zaisťujú voči nežiadanému posunutiu napr. z vonkajšej strany napr. na prízemí zarážkami. Pohyblivé sklá majú úchytné madlo. Zarážky a madlo sú v striebornom alebo v bielom prevedení. Systém je certifikovaný a vydrží všetky štandartné nápory vetra.

Prednosťou tochto systému je, že pri svojej jednoduchosti sa na ňom nemá čo pokaziť. Súčasne je estetický na úrovni fínskeho systému Optimi. Má veľmi krátku dodaciu lehotu a to do 14 dní.

Zároveň ponúkame aj doplnkové práce súvisiace so zasklením ako napr. striešky, parapety, kvetináče, rôzne typy žalúzií, zateplenie, vystierkovanie alebo vymaľovanie balkóna, vydláždenie podlahy, ale aj výmenu hrdzavého zábradlia za nové oceľovo-hliníkové, vyplnené drôteným sklom alebo lexanom.

Na základe vášho telefonátu alebo mailu Vám urobíme bezplatnú obhliadku a kalkuláciu vášho balkóna, loggie.

Ako vyzerá ten váš balkón či lodžia?

Využívate ho na sušenie bielizne, uskladnenie bicyklov, alebo je zaprataný skrinkami, do ktorých z času na čas nazriete, aby ste zistili, že si nepamätáte, čo tam je ?.

Prechádzka po sídlisku pôsobí niekedy na vnímavého pozorovateľa ako exotický výlet do čínskej štvrte. Fasády mnohých panelových domov sú oblepené rôznorodými markízami, plôtikmi, z niektorých lodžií trčia odložené detské vaničky, lyže, bicykle, rôzno divné skrinky a iné haraburdy, ktoré si na ne odložili majitelia stiesnených bytov.

Čaro vonkajšieho priestoru

Je však škoda rezignovať a nevenovať trochu pozornosti aj tomuto priestoru. Príjemne upravená lodžia či balkón zväčšia byt o zaujímavý a cenný priestor. Pozvanie „von“ je sympatické aj návštevám – často preklenie dusný pocit z cudzieho interiéru, ktorý spočiatku vzniká na sedačke pred televízorom. Ľudí priťahuje čerstvý vzduch, pozorovanie okolia, mäkké farebné zatienenie markízami, či žalúziami, aj posedenie v ľahkých ratanových kreslách. Farebná kvetena a zelené kríky – to všetko pôsobí na zmysly uvoľňujúc. Rozladiť nás môžu dobiedzavé komáre, od slnka rozpálené múry alebo nárazy vetra, stavenisko oproti aj všeteční susedia.

Žalúzie, dômyselné vysúvacie markízy aj zasklievanie otvorených častí, môžu čiastočne eliminovať tieto nedostatky.

Výhody zasklených lodžií
Zasklenie je mimoriadne účinné najmä vtedy, keď balkón či lodžia ústia do hlučnej ulice. A má aj ďalšie výhody, o ktorých možno neviete. Zväčšuje byt o niekoľko metrov; vytvorí vlastne ďalšiu miestnosť, kde sa darí predovšetkým teplomilným rastlinám. Sklenená stena eliminuje nápory vetra a znižuje prašnosť.
V zime zateplí byt (o 20 až 45 %) a v lete ho ochladí pomocou zavesených textílií či žalúzií.
A keď si necháte namontovať uzamykateľný systém, ochráni vás pred vykrádačmi.

Zasklievanie nie je lacná záležitosť

Zasklievať sa dajú nielen čelné, ale aj otvorené bočné steny, aj balkóny a terasy bez strechy. Firmy ponúkajú množstvo systémov: s rámom alebo bez neho, so sklami zavesenými v hliníkových koľajniciach či pevne zakotvenými, vyklápajúcimi, posuvnými, pántovými.

Okrem výhod však môže zasklievanie priniesť aj negatíva:

Zhoršenie prúdenia vzduchu a zaroseným okien, môže podnietiť rozvoj plesní v tomto priestore. Poludňajšia žiara môže za sklom znásobiť horúčavu a spôsobiť peklo rastlinám i ľuďom. Niekedy stačí zopár minút v rozpálenom prostredí za uzavretými sklami, aby kvety i kríky definitívne odumreli. Náporom vetra niektoré rozmerné tabule odolávajú ťažko a ich boj so živlami sprevádza drnčanie a rezonancie najmä pri netesnostiach.

Všetky možné problémy varujú špekulantov – zabudnite radšej na pár ušetrených korún a zaobstarajte si certifikovaný systém, ktorý spĺňa vysoké nároky.

Zahaľte ich do vodopádu kvetov

Za sklom si potom môžete vytvoriť bezpečný, farebný svet. Vodopády kvetov nepôsobia len na obyvateľov balkóna, ale mnohokrát ukryjú nepekné železné mriežky panelákových balkónov a poskytnú príjemnú chvíľku aj okoloidúcim.

Ak chcete mať od jari do jesene kvitnúce kvety, nasaďte vedľa seba jednoročné spolu s trvalkami a budete mať istotu, že vám sa budú postupne rozvíjať.

Do väčších nádob spoločných hrantíkov a nádob umiestňujte také druhy, ktoré si vzájomne vyhovujú požiadavkami na vlhkosť a kyslosť pôdy. Stálozelené rastliny, ihličnany, brečtany a kríčky vyžadujú dostatok zeminy a mnohé neznášajú veterné či príliš slnečné pozície. Pre petúnie, fuchsie a begónie doplňte pôdu rašelinou. Vysoká zeleň vytvára zas príjemný polotieň a dodáva ľuďom aj rastlinám blahodárnu energiu.

A určite nezabudnite ani na bylinky pre kuchyňu:

odzobiť jedlo čerstvou bazalkou alebo hodiť lístok mäty do chladeného drinku – aj to sú výhody balkóna premeneného na záhradku. Plánovať musíte samozrejme aj tu – keď chcete, aby sa vám dielo podarilo, treba si uvedomiť aj to, že niektorým druhom rastlín sa darí výlučne na južnej strane a iným na severnej – v nevhodných podmienkach sa vám rastliny ťažko uchytia. Rátajte pritom aj s tým, že na balkónoch v mestách je vždy vyššia teplota ako predpovedajú meteorologické správy. Balkónové výsadby majú jednu výhodu pred voľnou prírodou: na balkónoch a terasách viete kvetom predĺžiť kvitnutie aj o celé týždne a môžete sa nimi kochať aj potom, keď „vonku“ už dávno skončila sezóna. A tak sa leto na lodžii môže stať zážitkom.