0915 896 514​​ montal@azet.sk

Rámový posuvný systém Thermalux – popis

POPIS | FOTOGALÉRIA | OBJEDNÁVKOVÝ FORMULÁR

Charakteristika

Rámový zasklievací systém z hliníkových profilov s drážkou 9 mm pre výplň. Výplň je vsadená do hliníkového rámu, ktorý sa posúva po spodnej (nosné) a hornej (vodiace) koľajnici. Možnosti výplní sú veľmi široké. Prevedenie je možné pevné (bez možnosti otvárania) alebo posuvné vo variantoch 2-dielne až 4-dielne. Obe možnosti prevedenia možné akokoľvek kombinovať, čo vedie k maximálnej univerzálnosti tohto systému. Okná sa zasúvajú za seba, takže pri 4-dielnom prevedení možno docieliť otvorenie až 3/4 zasklenej plochy. Zo systému Thermalux je vyrábaný systém hliníkového zábradlia, čo predstavuje kompletnú dodávku v rámci revitalizáciou panelových domov a predovšetkým veľmi estetický vzhľad zaskleného balkóna, poťažmo celého panelového domu.

Rámový systém Thermalux je používaný pre zasklenie balkónov a lodžií, samostatné konštrukcie zábradlia, deliace priečky interiérov, altánky, prístrešky a iné hliníkové konštrukcie. Systém zabezpečuje zníženie tepelných strát, ochranu proti vetru, dažďu, hluku, prachu a exhalátom.

Technické údaje systému 

* rámy okien, vodiace koľajnice a uzatváracie lišty z profilov z hliníkových zliatin
* všetok spojovací materiál je nerezový tr. A2
* plastové komponenty a použité tmely sú UV stabilné
* tesnosť celej konštrukcie zaistená kefkovitým tesnením, ktoré navyše tlmí vibrácie a hluk, a bočnými uzatváracími profily
* posun krídiel zaistený samomazacími nerezovými ložiskami s plastovou bandážou vysadenie okien zaistené poistkou
* systém vybavený drenážnymi otvormi pre odvod zrážkovej vody a topiaceho sa snehu
* odspádovaná spodnú časť koľajnice pre lepší odtok vody
* spodnej koľajnice zakončená gumovými krytkami, aby nedochádzalo k zamokání (vlhnutie omietky)
* možnosti výplní: číre i farebné sklo hr. 4 – 6 mm, bezpečnostné lepené sklo do hr. 6 mm, kalené sklo hr. 4 – 6 mm, izolačné dvojsklo 16 mm, polykarbonáty, plexi, dosky z ľahčeného PVC apod
* štandardná povrchová úprava hliníkových profilov: práškový lak vo farbe bielej RAL 9010 (iné farby podľa stupnice RAL na zákazku)
* pohyb krídel v jednej rovine – krídla zachádzajú za seba, nevyklání sa váha systému je na spodnej koľajnici – nezaťažuje stropné časť balkóna
* prevedenie pevné alebo posuvné po koľajnici vo variante 2-dielne, 3-dielne, 4-dielne
* možnosť uzamykania z oboch strán
* využitie pre balkóny a lodžie až do 50tich výškových metrov
* komplexné riešenie pre regeneráciu panelových budov – možnosť kompletný hliníkovej konštrukcie vrátane zábradlia Thermalux
* maximálny odporúčaný rozmer jedného krídla: šírka 1 m, výška 2,1 m

Detailný popis systému 

Do hliníkových profilov a plastových dielcov zabezpečujúcich posuv krídiel vo vodiacich koľajniciach a ich následné otváranie sú vsadené sklenené tabule najčastejšie z plaveného číreho skla hr. 4-6 mm alebo izolačného dvojskla 16 mm, ktoré v plnej miere spĺňa požiadavky bezpečnosti systému a normovej hodnoty pre prirodzené osvetlenie priľahlej miestnosti.

Pohyb 1 – 8 posuvných krídel je zabezpečený kolieskami (nerezovými samomazacími ložiskami s plastovou bandážou) zapustenými do plastových dielcov v pravom a ľavom dolnom rohu krídla. Plastové dielce „roh“ (vždy 2 + 2 ks / 1 krídlo) sú k horizontálnym profilom fixované skrutkou a do vertikálnych profilov sú vrazené. Profily vrátane rohov sú následne ku sklu fixované pomocou špeciálneho silikónového tmelu.

Posun krídla je vedený hornej a spodnej koľajnicou, ktorá je vybavená drenážnymi otvormi pre odtekanie dažďovej vody a topiaceho sa snehu. Jedná sa o systém nezavesený, keď celú váhu prenáša spodný pojazdný profil, pričom krídla sú vedené horným profilom rovnakého tvaru v úrovni zábradlia (profil nezasahuje do vnútorného priestoru lodžie). Posuv krídel je umožnený k pravej alebo ľavej strane, príp. od stredu k obidvom stranám zaskleného priestoru.

K hornému i spodnému profilu môžu byť pripevnené odkvapové lišty vyrobené z hliníkového plechu vo farebnej úprave podľa priania zákazníka či charakteru stavby.

Pre tesnenie krídiel medzi sebou a krídel voči profilom je použité kvalitné mohérové ​​kefkovité tesnenie. Jeho priľnavosť zabezpečí takmer dokonalé utesnenie proti zrážkam, vetru a prachu. V kombinácii s bočnými uzatváracími profilmi je zaistená takmer dokonalá tesnosť celej konštrukcie. Pre trvalú infiltráciu, nutnú predovšetkým k odvetrávanie splodín plynových spotrebičov, sú vytvorené v hornej a spodnej časti medzi sklenenými tabuľami a koľajnicami, prieduchy.

Hliníkové profily sú povrchovo upravené práškovým lakom bielej farby RAL 9010 alebo eloxážou vo farbe striebornej. Všetok použitý spojovací materiál je nerezový tr. A2. Všetky plastové komponenty a použité tmely sú UV stabilné. Tým je zaručená veľmi dlhá životnosť celého systému, jeho farebná stálosť a bezchybná funkčnosť po celú dobu životnosti.

Jednotlivé krídla sa posúvajú pomocou tlaku ruky na jednu zvislú hranu skla a zasúvajú sa za prvé krídlo. Otvorenie je možné až do 3/4 zasklenej plochy (pri variante 4-dílného posuvného zasklenia). Pri zatváraní sa ostatní krídla automaticky zachytávajú o hranu posunovaného krídla. Posun prvého krídla je umožnený madlom.

Umývanie skiel je uľahčené možnosťou vysadenia krídel. Pre umývanie sú doporučené bežné čistiace prostriedky bez abrazív. Veľkosť profilov umožňuje pohodlné čistenie vlhkou handrou.

Posuvné steny je možné kombinovať s pevným zasklením. Rámový systém Thermalux sa vyznačuje predovšetkým širokou škálou možností jeho použitie – hliníkové zábradlie, zasklenie balkónov a lodžií, altány, hliníkové konštrukcie, interiérové ​​deliace priečky.

Montáž 

Systém je pred vlastnou montážou skompletizovaný vo výrobe. Montáž sa vykonáva z vnútornej strany lodžie a nie je teda potrebné lešenie alebo lávka. Na existujúce konštrukciu lodžie a zábradlia sú nosné a vodiace koľajnice pripevnené polyetylénovými kotvami do betónu a tehál, prípadne pomocou skrutiek do ocele v prípade montáže na oceľové nosníky. Osová vzdialenosť jednotlivých kotiev je cca 450-600 mm – podľa typu materiálu, do ktorého je systém ukotvený. Vyrovnanie profilov je prevedené pomocou plastových dištančných podložiek. Škáry vzniknuté po montáži medzi profilmi systému a stavebným otvorom sú zakryté tmelením príp. prelištovaním – podľa veľkosti vzniknutej špáry. Materiálom na vykonanie přelištování je najčastejšie hliníkový alebo pozinkovaný plech s povrchovou úpravou práškového lakovania vo farbe profilov systému. Lišty sa lepia pomocou silikónových tmelov popr. skrutkujú.